
A múlt évben több, különleges G-Wolves termékkel is találkozhattunk. 2024-ben is kikerülhetetlen szereplői az egeres iparágnak. Természetesen ezen a babérokon nem lehet csak úgy üldögélni, hiszen rengeteg remek és dinamikus gyártó érkezett a piacra az elmúlt években. Szerencsére a G-Wolves mögött álló fejlesztőket, tervezőket sem kell félteni. A gyártó neve régről is ismerős lehet, hiszen a Hati széria népszerű volt a hazai játékosok középben is. A G-Wolves mellett a G-Sevlow név is sokszor felbukkan, hiszen egy ideig ezt is használta a gyártó. Ezúttal sem egy hétköznapi rágcsáló érkezett a tesztpadra, nézzük is, hogy mit tartogat a HTR 8K!
A csomagolás, doboz
A G-Wolves dobozok tartalmára eddig sem volt panasz, ám ezt most új szintre emelte a gyártó. Már az alap doboz is kimagaslik a mezőnyből. A doboz elejére egy 3D grafika került, melyet mozgatva térhatást érhet el a gyártó. Sűrűn találkozhatunk ilyenekkel gyerekjátékokon vagy épp hűtőmágneseken, ám perifériák dobozain ezidáig nem fordult elő. Az biztos, hogy ha egyszer meglátod az egér dobozát, akkor 1000 közül is felismered majd.
Itt azonban még nem ér véget a lista. Néhány neves gyártó igazán spórolósra veszi a figurát, ha az egér mellé járó kiegészítőkről van szó. A G Wolves azonban egy teljes másik utat választott ismételten. Több USB-C kábelt is találunk a csomagban, akkor ott a kötelező vevőegység is, de az extra talpak, a grip matricák ezúttal is elengedhetetlen kellékei az egérnek. Az egeret magát egy mini dobozban találjuk mely, mely garantálja, hogy út közben sem esik majd baja a rágcsálónak. Mindezt pedig egy fém, mágneses G-Wolves logóval illetve néhány csomag gyurmára hasonlító agyaggal fejeli meg a gyártó. Ennek segítségével pár extra gramm hozzáadásával alakíthatunk az egér formáján, hogy tökéletesen illeszkedjen a kezünkbe.
Az egér nyers specifikáció a következőek:
- Méret: 92×57×35 mm
- Súly: 28-29 gramm
- Kapcsolók: Huano 80 millió kattintásra hitelesített kapcsolók
- Szenzor: Pixart® PMW-3395
- Talpak: PTFE
- Kábel: 1.6m
- Csatlakozás: USB-C
- Polling rate: akár 8000 Hz
- DPI: Max 26000
Az egér formája
Manapság a hibátlan szenzor már alap, ahogy bizony az olcsóbb példányok is karcolgartják a 2000-4000 Hz-es Polling Rate-et. Ennek megfelelően egy jól kitalált formával vagy ütős megoldásokkal lehet igazán nagyot kaszálni. Az egér méreteiből jól látható, hogy nem egy hétköznapi modellt foghatunk a tenyerükben. Az egér mindössze 92 milliméter hosszú, mely a kis egerekhez képest is kifejezetten kevéske. Nem véletlenül. A rágcsálót kifejezetten „fingertip” fogásra ajánlja a gyártó, azok közül azonban a top kategóriát képviseli. A bátrabb Claw fogású játékosok is próbálkozhatnak még vele, ám a Palm ebben az esetben teljesen kizárt. A szimmetrikus kialakítás is maradt, erre utalnak a bal oldalon található oldalsó gombokat is. A görgő alatti DPI gomb ezúttal azonban hiányzik, nem jutott hely neki.
A design többi része a megszokott, visszafogottabb designt erősíti. A lyukaknak köszönhetően továbbra is 30 gramm alatt sikerült tartani a súlyt, mely kategórián belül is kimagaslik. RGB-re ezúttal sem érdemes készülni, egyedül az egér alján találkozunk egy visszajelző LED-del. A PTFE talpra ezúttal sincs panasz, a lyukakat pedig bárki eltakarhatja az ajándék matricák segítségével. Az egér elején egy USB-C portot találunk, nem kell aggódni a korábban sűrűn használt Micro-USB miatt. Az aprócska méret ellenére az egér nem recseg, nem ropog, kifejezetten masszív.
A gombok alatt ezúttal Huano kapcsolókat találunk, melyeket 80 millió kattintásra hitelesített a gyártó. Teljesen megértjük, hiszen remek kattintási élménnyel szolgál a gombok lenyomása, beszéljünk akár a fő, akár az oldalsó gombokról. A görgőnél sok egér elvérzett már nálam, ám a HTR 8K itt sem okoz csalódást. A görgetési élmény kellemes, érezhetőek az egyes lépések, de nem túlzóan. Ez persze továbbra is egyéni preferencia kérdése erősen.
Teljesítmény, szenzor

A PixArt neve mindig jót jelent, az utóbbi 2 évben rossz implementációval sem lehetett találkozni. Az egér neve sem véletlenül az, ami. Hamar kitalálható, hogy a 8K a 8000 Hz-es polling rate-et takarja a HTR 8K esetében is. Nem véletlen, hogy a vevőegység is nagyobb, mint az átlagos reciever, hiszen erősebb antennákra, stabilabb jelre van szükség a 8000 Hz esetében. A Pixart 3395 képében napjaink egyik legjobb legjobb vezeték nélküli szenzoráról beszélhetünk, gyakorlatilag tökéletes és kiakaszthatatlan. Akár 26000 DPI-ig is feltekerhetjük az egereket, nem mintha erre normális keretek közt szükségünk lenne.

Mit sem ér a kiváló szenzor, ha az implementálás rossz. Ezért a MouseTester segítségével mind az állítólagos polling rate értékeket, mind az egérszenzor viselkedését megvizsgáltuk. Az előzetes játéktesztek alapján nem számítottunk semmi problémára, szerencsére igazolták is a tökéletes működést a további vizsgálatok is. Fontos kiemelni, hogy a 8000 Hz mintavételezés bizonyos gépeknél, programoknál már akár komoly gondot okozhat. A mindennapi használatban sem volt mindig kiérezhető az átlaghoz képest nyolcszoros polling rate, gyors FPS játékoknál, és 240 Hz vagy a feletti monitornál azonban egyértelműen simább kurzormozgást tapasztalhatunk.
Szoftver

Amikor azt hihetnénk, hogy nem tud meglepetést okozni a cég, akkor lepődhetünk meg a leginkább. A G-Wolves szoftvereit az elmúlt években több kritika is érte a fapados design, a bonyolult működés miatt. Ez azonban a múlté. A gépre telepített program helyett egy weboldal szolgálja ki az egeret, ezen keresztül állíthatunk mindent, legyen szó a polling rate-ről, a makrókról vagy épp az egér vagy a reciever frissítéséről. Az akkumulátor visszajelzése is sokkal pontosabb, mint a korábbi megoldásoké. Abszolút jár a piros pont ebben az esetben, remélhetőleg a nagy gyártók is ellesik a trükköt a konkurenciától.
Verdikt

Nem titok, hogy a G-Wolves HTR 8K az abszolút prémium és top kategóriát képviselik. Ezen a teszt sem tudott változtatni, nehezen sikerült csak fogást találni a perifériákon. A teljesítmény hibátlan, a 30 gramm alatti súllyal sem sok gyártó versenyezhet. A 8000 Hz polling rate és a lag-mentes vezeték nélküli kapcsolat pedig garantálja, hogy a felhasználó legyen a leggyengébb láncszem. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy a kialakítása miatt ez csak egy rétegtermék. A claw, palm fogások rajongóinak kényelmetlen lehet az egér használata, ám a fingertip profik számára igencsak kellemes lehet az egér.
Pozitívum
- Kiváló anyagminőség, masszív felépítés a kis méret ellenére is
- 30 gramm alatti súly
- Letisztult, de mégis jellegzetes design
- Tökéletes szenzor
- Kőstabil polling rate, 8000 Hz (8K) esetében is
- Brutálisan sok tartozék
- Ötletes doboz design
- A webes driver is remek húzás volt
- Végre minden USB-C, nem kell Micro-USB kábel után nyúlni
Semleges
- Egyértelműen rétegermék
Negatívum
- Hazánkban csak a hivatalos webshop jöhet szóba, boltokban nem találjuk meg
G-Wolves HTR 8K – 10/10 – Elérhető: Shop.G-wolves.com