
Ezúttal ismét egy kuriózumot köszönhetünk a tesztpadon, hiszen hazánkban közvetlenül nem vásárolhatjuk meg. Több szempontból is érdekességnek számít az egér a piacon. A gyártó neve ismerős lehet, hiszen egy időben a Hati szériát több hazai játékos is napi szinten hajtotta. A rutinos rókák kitalálhatták már, hogy a G-Wolves vagy G-Sevlow rágcsálóiról lesz szó a mai bejegyzésben. A HTX-ből ezúttal a kimaxolt, 4K változat járt nálunk, mely a specikációk alapján kifejezetten izgalmas periféria lehet majd.
Nézzük is, hogy mit tud a G-Wolves HTX 4K!
A csomagolás, doboz
Az ember az első benyomások alapján ítél sokszor, mely hardverek, perifériák esetében akár a dobozt is jelentheti. Szerencsére a cég munkatársai itt most sem finomkodtak, igényes design és grafikák jellemzik az egerek csomagolását. Talán egy fokkal minimalistábbra is sikerült, mint a HTS esetében, mely számomra piros pont, de ezt embere váltogatja. Az éppen aktuális típus (4K, 4K Pro stb.) is az arcunkba van tolva, azonnal tudhatjuk, hogy melyik egér is került a kezünk közé. Most, hogy a doboz meggyőzött, következhet is annak tartalma.
A legtöbb gyártó valamilyen oknál fogva hajlamos kispórolni a kiegészítőket az egerek mellől. Nos, a G-Wolves teljesen más utat választott, minden földi jóval megpakolták a körítést. MicroUSB és USB-C kábelek, többféle extra talp, kis takarító ecset, illetve extra akkumulátor is várja a potenciális vásárlókat. Találunk gripeket is, így az sem lehet indok többé, hogy az egér lyukaival nem vagyunk kibékülve, hiszen pár másodperc alatt felfedhetjük azokat. Újabb piros pont a cég számlájára.
- Méret: 119×63.5×36 mm
- Súly: 39 gramm
- Kapcsolók: Zippy® 60 millió kattintásra hitelesített kapcsolók
- Szenzor: Pixart® PMW-3395
- Talpak: PTFE
- Kábel: 1.6m
- Csatlakozás: Type-C USB
- DPI: Max 26000
Forma, design
Az egérből lyukacsos és „sima” változat is készült, nálunk a négy grammal könnyebb, „Honeycomb” kialakítású változat járt. Az egér 119×63.5×36 milliméteres méreteivel a közepes kategóriát képviseli. A kialakítása szimmetrikus, ám egyértelműen a jobbkezes felhasználókat részesítette előnyben a G-Wolves, hiszen a bal oldalon találjuk meg az oldalsó gombokat. A görgő alatt megtaláljuk a szokásos, DPI váltó gombot is, melyet felruházthatunk más funkciókkal is a későbbiekben.
A designra talán ebben az esetben is letiszult kifejezés illik a legjobban, annak minden előnyével és hátrányával együtt. A lyukak megosztóak lehetnek, ám kiváló munkát végeztek a G-Wolves munkatársai. RGB orgiától itt sem kell tartani, egyedül az egér alján találhatunk egy DPI fokozat visszajelző LED-et. Nem világít sem az oldala, sem a teteje. Az egér alját megvizsgálva ismét a szokásos, könnyített kialakítást találhatjuk meg. Több grammot is sikerülhetett a lépéssel megspórolni. Ennek ellenére kiváló felhasználási élményt nyújt az egér, nem recseg, nem ropog. Ha nem jön be a szellős kialakítás, akkor ezúttal is bárki elfedheti a hozzá adott matricák valamelyikével. A HTX 4K elképesztő, 39 grammos súlyával bizony az elitbe tartozik.
A gombok alatt a már megszokott Zippy kapcsolókat találhatunk, melyhez az utóbbi hónapokban több gyártó is bátran nyúlt. Teljesen megértjük, hiszen remek kattintási élménnyel szolgál a gombok lenyomása, beszéljünk akár a fő, akár az oldalsó gombokról. A görgőnél sok egér elvérzett már nálam, ám ezúttal ettől sem kell félnünk. A görgetési élmény kellemes, érezhetőek az egyes lépések, de nem túlzóan. Ez persze egyéni preferencia kérdése erősen. Fontos megemlíteni, hogy az egér csatlakozója immár USB-C a MicroUSB helyett.
Teljesítmény, szenzor(ok)
A PixArt neve mindig jót jelent, az utóbbi 2 évben rossz implementációval sem lehetett találkozni. Az egér neve sem véletlenül az, ami. Hamar kitalálható, hogy a 4K a 4000 Hz-es polling rate-et takarja a HTX esetében is. Ezúttal is jár a szokásosnál kicsit nagyobb és különlegesebb, kör alakú USB reciever. A 3395 képében napjaink egyik legjobb legjobb vezeték nélküli szenzoráról beszélhetünk, gyakorlatilag tökéletes és kiakaszhatatlan. Akár 26000 DPI-ig is feltekerhetjük az egereket, nem mintha erre normális keretek közt szükségünk lenne.
Mit sem ér a kiváló szenzor, ha az implementálás rossz. Ezért a MouseTester segítségével mind az állítólagos polling rate értékeket, mind az egérszenzorok viselkedését megvizsgáltuk. Az előzetes játéktesztek alapján nem számítottunk semmi problémára, szerencsére igazolták is a tökéletes működést a további vizsgálatok is. Fontos kiemelni, hogy a 4000 Hz mintavételezés bizonyos gépeknél, programoknál már gondot okozhat. A mindennapi használatban sem volt mindig kiérezhető a négyszeres polling rate, gyors FPS játékoknál, 240 Hz monitornál azonban egyértelműen simább kurzormozgást tapasztalhatunk. Ebben segít a MotionSync is, melyet mindkét egérnél bekapcsolhatunk.
Szoftver
Az egerek meglehetősen puritán szoftverrel rendelkeznek, annak minden előnyével és hátrányával együtt. Pillanatok alatt megtalálhatjuk az egyes funkciókat, beállítási lehetőségeket, ám állejtős animácókra és grafikákra nem kell számítanunk. A beállítás után természetesen az egér belső tárhelyébe elmentődnek a konfigurációk, így nem kell futnia folyamatosan a gépünkön.
Verdikt
A G-Wolves HTX egyértelműen a top kategóriát képviseli, csakúgy mint a HTS Plus Ace és 4K modellek. Az egér borítása továbbra is a legjobbak közé tartozik, izzadós kezűeknek is kifejezetten ajánlott. A teljesítmény hibátlan, a 40 gramm alatti súly is magáért beszél. Nagyon kevés fogást találni a perifériákon, egyedül a hazai pénztárcáknak kicsit kellemetlen 150 dollár körüli ár lehet negatívum, ám a többi gyártó is ezen a határon lavírozik a frissen kijött fejlesztéseivel.
Pozitívum
- Kiváló anyagminőség, masszív felépítés
- Letisztult design
- Tökéletes szenzor
- Kőstabil polling rate és 4000 Hz (4K) esetében is
- Brutálisan sok tartozék
- Kellemes dobozdesign
- Pehelykönnyű súly
- Type-C csatlakozó a töltéshez
Negatívum
- Kicsit túl puritán a szoftver, de a dolgát tökéletesen végzi
- Hazánkban csak a hivatalos webshop jöhet szóba, boltokban nem találjuk meg
G-Wolves HTX 4K – 10/10 – Elérhető: Shop.G-wolves.com